ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
AKCESORIA
 Papugi Forum Dyskusyjne : AKCESORIA
Tytul Temat: Woliera dla żako (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Seba-Nysa

Aktualnie: Offline
Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 12:28 |  

Czy woliera http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-ptakow-woliera-2-4-mm-dr ut-i3820196327.html będzie nadawała się dla żako?
do góry Zobacz Seba-Nysa's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Seba-Nysa

gabi
+ moderator +

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 12:52 |  

72 x 56 cm to malutko jak dla żako - ptak będzie się musiał odpowiednio ustawiać żeby dać radę rozłożyć skrzydła. Klatka powinna być taka żeby papuga mogła się tam swobodnie poruszać, a najlepiej przelecież przynajmniej kawałek. Klatka z link mogłaby służyć wyłącznie za sypialnię w której ptak nie jest zamykany.

To jest klatka, i to nieduża klatka (bo wysokość się tak naprwdę nie liczy), nie woliera (bez względu na to jak jest reklamowana).

EDIT: postanowiłeś jednak dokupić żako do nimf?

Wypowiedz byla edytowana przez: gabi 04 stycznia 2014 o godzinie 12:55

ewa1234
ostrzeżenie***

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 13:16 |  

Witam posiadam Żako  i trzymam ja w takiej klatce
http://www.grafi.ehost.pl/isa.html

rewelacja trzy miseczki bardzo duza klatka i praktyczna  lepiej pare złotych dołożyć i mieć klatke na lata

proponuje sobie poczytać dlaczego taka a nie inna

http://www.grafi.ehost.pl/dlaczegooriginal.html

a tu filmik

http://www.youtube.com/watch?v=j5b--mDUTdc#t=18

Wypowiedz byla edytowana przez: ewa1234 04 stycznia 2014 o godzinie 13:24
do góry Zobacz ewa1234's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ewa1234

Rudzielec
moderator

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 13:58 |  

powierzchnia klatki z postu wyżej: 156 cm wysokość, 86 cm x 56 cm.
86 x 56 to niewiele więcej niż ta klatka z allegro :/

Seba-Nysa

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:05 |  

gabi napisal(a):
72 x 56 cm to malutko jak dla żako - ptak będzie się musiał odpowiednio ustawiać żeby dać radę rozłożyć skrzydła. Klatka powinna być taka żeby papuga mogła się tam swobodnie poruszać, a najlepiej przelecież przynajmniej kawałek. Klatka z link mogłaby służyć wyłącznie za sypialnię w której ptak nie jest zamykany.

To jest klatka, i to nieduża klatka (bo wysokość się tak naprwdę nie liczy), nie woliera (bez względu na to jak jest reklamowana).

EDIT: postanowiłeś jednak dokupić żako do nimf?

Witaj.Tak zapadła jednak decyzja na żako.Hodowca z którym rozmawiałem twierdzi iż nie jest to żaden problem,jednym z kilku warunków jest zbadanie moich nimf na obecność wirusów.

W takim razie poproszę o link wolier idealnych dla żako.

<Połączyłam posty, używaj opcji edycji - moderator>

Wypowiedz byla edytowana przez: gabi 04 stycznia 2014 o godzinie 14:26
do góry Zobacz Seba-Nysa's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Seba-Nysa

gabi
+ moderator +

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:24 |  

Seba-Nysa napisal(a):
Hodowca z którym rozmawiałem twierdzi iż nie jest to żaden problem,jednym z kilku warunków jest zbadanie moich nimf na obecność wirusów.

Zbadanie nimf pod kątem wirusów ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla żako. Co polecał hodowca w ramach zapewnienia bezpieczeństwa nimfom?

Pytałam, bo w takim układzie definitywnie potrzebujesz dużo większej klatki w której będziesz mógł zamknąć żako - bo ptaki będą musiały być na loty wypuszczane osobno. Niestety z tego co się orientuję to prawdziwych wolier nie ma w sprzedaży. Polecałabym budowę pokojowej woliery/oddzielenie części pokoju na tyle dużej żeby żako mogło tam przelecieć przynajmniej kawałek. Albo alternatywnie zbudowanie woliery dla nimf na tyle dużej żeby nie trzeba było ich wypuszczać na pokój.

Izka

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:34 |  

Kiedyś można było kupić na Allegro tzw. "woliery tandem". Były sprzedawane w dwóch rozmiarach, większy mniej więcej dł. 200, szer. 76, wys. 150 cm, grubość prętów 4 mm, odstęp między prętami 2 mm, koszt ok. 1500 zł. Może gdzieś jeszcze można je dostać, ale trzeba uważać, żeby nie kupić klatki w mniejszym rozmiarze, bo ona też jest w wersji z prętami grubości 4 mm. Ja mam tę mniejszą klatkę z cieńszymi prętami i chociaż miałabym do niej kilka zastrzeżeń, to jednak wymiarowo jest zdecydowanie najlepsza, nawet w mniejszej wersji.
do góry Zobacz Izka's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Izka

ewa1234
ostrzeżenie***

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:34 |  

Witam pania Rudzielec proponuję  zobaczyć link

http://www.grafi.ehost.pl/dlaczegooriginal.html

i poczytać dlaczego zaproponowałam panu akurat klatkę tej firmy  a nie innej oczywiście na stronie oryginał strong są duże klatki nawet po 2300 zł tylko pytanie czy stać pana na nią   podaje linka z pełną ofertą klatek

http://www.grafi.ehost.pl/klatki.html

a z miła chęcią zobaczyłabym zdjęcie pani klatki i ile tam jest ptaszków

Wypowiedz byla edytowana przez: ewa1234 04 stycznia 2014 o godzinie 14:36
do góry Zobacz ewa1234's Profil Szukaj innych postow napisanych przez ewa1234

Izka

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:41 |  

ewa1234, jakość swoją drogą, ale niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, taka klatka, jak podałaś, jest dla żako po prostu zdecydowanie za mała i koniec. Proporcjonalnie mniejsza klatka dla falistej musiałaby być rozmiaru mniej więcej 40 x30 x70 cm, a to dla falistych też bardzo mało. Co do wielkości naszych klatek: żebyś się nie zdziwiła. Dla przykładu moja, dla 4 nimf: 144 x56 x146 cm. I nie chwalę się, że mnie było na taką klatkę stać, bo nie była dużo droższa od tej, którą podałaś. Twoja jest na pewno lepsza pod względem jakości, ale jej rozmiary to nic szczególnego.

Wypowiedz byla edytowana przez: Izka 04 stycznia 2014 o godzinie 14:51
do góry Zobacz Izka's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Izka

gabi
+ moderator +

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:44 |  

Pracujesz w tym sklepie?

Dla każdej parki wróbliczek (moje najmniejsze papugi) mam klatki długości 100cm, więc 86cm dla żako które ma tam być zamykane to jak dla mnie żart. Ale może moje standardy są nieco inne. Budowa odpowiedniej woliery wyjdzie taniej niż parę tysięcy złotych, więc akurat nie ma się co ceną jakiejś tam klatki zasłaniać.

Wypowiedz byla edytowana przez: gabi 04 stycznia 2014 o godzinie 14:50

Seba-Nysa

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:54 |  

Czyli reasumując wygląda na to ze wszystkie woliery sprzedawane aktualnie nie nadają się dla żako?Bardzo mnie zastanawia jak faktycznie się ma teoria do praktyki.Po prostu nie wierzę że wszyscy posiadacze żako maja woliery "na pół pokoju"

eter
++ moderator ++

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:57 |  

Te klatki nadają się dla żako pod warunkiem, ze ptak będzie z nich często wypuszczany. Skoro jednak posiadasz nimfy, to pewnie nie będziesz wypuszczał ptaków jednocześnie. Przeczytaj post Gabi. Musisz więc wybrać: albo duża woliera dla żako, albo odpowiednia woliera dla nimf.

do góry Zobacz eter's Profil Szukaj innych postow napisanych przez eter Odwiedz eter's strona domowa

gabi
+ moderator +

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:58 |  

Oczywiście że nie mają. Podobnie większość właścicieli papug żywi je nieodpowiednio, podobnie większość właścicieli "dużych papug" (nie tylko żako) tak naprawdę nie może im zapewnić warunków do swobodnego lotu poza klatką. Tylko co z tego? Staram się podowiedzieć jak możesz rozwiązać problem z brakiem odpowiedniej klatki - wolierka jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem.

Wypowiedz byla edytowana przez: gabi 04 stycznia 2014 o godzinie 14:59

anewik

Wyslano: 04 stycznia 2014 o godzinie 14:58 |  

To nie o to chodzi że się nie nadają. Tylko ,że biorąc pod
uwagę potrzeby Żako takie klatki są drogie i mało
praktyczne. Kup klatkę w której papuga będzie tylko spała
ewentualnie jadła a obok niech ma stojak na którym będzie
mogła spędzać cały dzień.
do góry Zobacz anewik's Profil Szukaj innych postow napisanych przez anewik

strona z 8 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat