ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
AKCESORIA
 Papugi Forum Dyskusyjne : AKCESORIA
Tytul Temat: Klatka dla żako Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Rafal5

Aktualnie: Offline
Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 13:34 | Cytuj Rafal5

Witam,

Na waszym forum siedzę juz od jakichś 2 miesięcy, i po długich przemyśleniach, i przeczytaniu dziesiątek artykułów i innych materiałów w internecie, zdecydowałem się na papugę - żako.

Mam kilka pytań (niektóre nie związane z klatką ale to przy okazji..) :

1Jaką klatkę wybrać - okrągłą, czy może "kwadratową"

2jakie ma mieć wymiary (papuga zostawała by w niej na noc, i ok.4-5h w dzien na czas szkoly,ew. pracy.

3przeszukałem mnóstwo stron internetowych najpopularniejszych polskich producentów klatek, i 95 % z nich to male klatki dla nimf i falistych.
jedyne duze klatki jakie znalazlem, to takie z duzym stojakiem za ok. 2.500 zł. myślę że taka klatka nie jest dobrym rozwiązaniem.

w jakiej firmie można zamówić klatkę na zamówienie, (taką jak w pkt.2) i   ile to będzie kosztowalo (mniejwiecej..)

jak mocny bajzel potrafi taka papuga zrobić (nie mowie o EKSTREMALNYCH przypadkach :P)

prosze tylko o nie udzielanie się osób, które piszą posty typu : nie kupuj żako kup se nimfe, itp.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Rafał

do góry Zobacz Rafal5's Profil Szukaj innych postow napisanych przez Rafal5

lipton1993

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 13:59 | Cytuj lipton1993

Witaj

Jeśli chodzi o klatkę to nie okrągłą.

Według mnie jeśli papuga ma spędzać około 5h w klatce a resztę ma wolności to myślę że taka klatka powinna wystarczyć

http://www.allegro.pl/item758899120_duza_klatka_dla_ptakow_w oliera_transport_gratis.html

i obrazu masz stojak albo

http://www.allegro.pl/item748814865_wielka_klatka_dla_ptakow _woliera_2_4_mm_drut.html

ja mam taką dla swoich Nimf

Jeśli chodzi o bajzel to nie winem bo nie mam żako ale myślę że nieduży bo to jednak inteligentne stworzenie.

Wypowiedz byla edytowana przez: lipton1993 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:00
do góry Zobacz lipton1993's Profil Szukaj innych postow napisanych przez lipton1993

WIKI

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:00 | Cytuj WIKI

Rafal5 napisal(a):
Witam,

Na waszym forum siedzę juz od jakichś 2 miesięcy, i po długich przemyśleniach, i przeczytaniu dziesiątek artykułów i innych materiałów w internecie, zdecydowałem się na papugę - żako.

Mam kilka pytań (niektóre nie związane z klatką ale to przy okazji..) :

1Jaką klatkę wybrać - okrągłą, czy może "kwadratową"

Albo nie czytałeś, albo czytałeś bez zrozumienia treści. Nawet w najbardziej idiotycznych poradnikach odnośnie papug, odradzają okrągłe klatki

do góry Zobacz WIKI's Profil Szukaj innych postow napisanych przez WIKI

WIKI

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:01 | Cytuj WIKI

lipton1993 napisal(a):
Witaj

Jeśli chodzi o bajzel to nie winem bo nie mam żako ale myślę że nieduży bo to jednak inteligentne stworzenie.

No to ja powiem jak jest:potrafi zdemolować mieszkanie - tak sie po prostu bawi

do góry Zobacz WIKI's Profil Szukaj innych postow napisanych przez WIKI

Rafal5

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:19 | Cytuj Rafal5

Wiki- dziekuje za bardzo trafną uwagę- okazała się tak pomocna ze MMMM...
oby takich wiecej

lipton1993

czy ta klatka pierwsza
Wysokość:84cm
Szerokość: 81cm
Głębokość: 56cm
nie jest aby za mała?    te wymiary jakos mnie nie przekonują

a ta 2
długość 72 cm
wysokość 146 cm
szerokość 56 cm

hmm...
czytalem ze lepiej kupic szeroką niż wysoką .. to prawda?

@edit.

oj cos sie zagalopowalem :D po zmierzeniu na sucho to bardzo duza klatka.. hmmmm ja bym chciał taką klatkę, żeby można ją było postawić NA np. jakiejś komodzie, a nie na podłodze ;/

bo te obydwie to są woliery .. z kółeczkami i 15 centymetrowymi nogami, które utrudniają sprawe.

Wypowiedz byla edytowana przez: Rafal5 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:29

Hebi

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 14:42 | Cytuj Hebi

Rafal5 napisal(a):
Witam,

(papuga zostawała by w niej na noc, i ok.4-5h w dzien na czas szkoly,ew. pracy.

Czas pracy to jest przynajmniej 8-10 godzin, a nie 4-5. Żako są długowieczne, myśl przyszłościowo.

Rafal5

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 15:13 | Cytuj Rafal5

czy po kupnie takiej papugi obowiązkowo trzeba jechać do weta i zrobic te rutynowe kontrole?

AL56

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 15:22 | Cytuj AL56

Okrągla klatka może być, jeżeli będzie stala np. w rogu pokoju, ptak mając za sobą 2 ściany powinien się czuć w niej dobrze.Dawno już odeszło w dal twierdzenie o szkodliwości okrąglej klatki, tylko trzeba wiedzieć gdzie ją ustawić.Każda klatka bez względu na kształt bedzie zła jeżeli będzie za mała i ustawiona w nieodpowiednim miejscu - nie dla ludzi ale dla ptaka.
Co do badań to kupujesz ptaki z papierami i to hodowca powinien zrobić badania badania, których wyniki powinien Tobie przedstawić.

Wojtek P.

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 16:09 | Cytuj Wojtek P.

AL56 napisał :((((Okrągla klatka może być, jeżeli będzie stala np. w rogu pokoju, ptak mając za sobą 2 ściany powinien się czuć w niej dobrze.Dawno już odeszło w dal twierdzenie o szkodliwości okrąglej klatki, tylko trzeba wiedzieć gdzie ją ustawić.Każda klatka bez względu na kształt bedzie zła jeżeli będzie za mała i ustawiona w nieodpowiednim miejscu - nie dla ludzi ale dla ptaka. :))))

Klatka dla Żako ???? napewno przemyślałeś to co napisałeś ????

Nie ma takiej klatki dla Papug wielkości Żako , które można trzymać nonstop w zamknięciu i to w okrągłym zamknięciu . Papug Żako musi mieć swobode , zresztą sam AL56 o tym wiesz . Jak Żako zamkniesz na stałe w tego rodzaju kajdanach co wcześniej było napisane , to pożyje krótko i w wielkich boleściach. Chyba , że Żako ma być na pięć minut , na pokaz.

Gratuluję podejścia.

AL56

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 17:49 | Cytuj AL56

Wojtek P. AL56 - napisała dla mnie wszystko w czym człowiek nie może swobodnie stać i zrobić przynajmniej 2 kroki we wszystkie strony jest klatką. Nieważne jak zwie ją producent lub pisze na metce
Każdy kto jest na tym forum to wie,że ptaki muszą być wypuszczane na loty a klatka to miejsce do jedzenia i spania i jako azyl prywatności dla ptaka i posądzanie mnie,że o tym nie wiem jest

Wypowiedz byla edytowana przez: AL56 03 pazdziernika 2009 o godzinie 17:55

Wojtek P.

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 18:00 | Cytuj Wojtek P.

niestosowne , masz rację.

gabiryna

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 18:30 | Cytuj gabiryna

Witam!
I jak zwykle kłótnia kto ma rację.
Rafał rzeczywiście klatka dla żako nie może być zbyt mała, ponieważ ptak będzie się męczył. A niestety duże klatki są kosztowne.
Klatka z pierwszego podanego przez liptona linku byłaby na nocleg i krótkie pobyty żako dobra. Nieprawdą jest również twierdzenie,że w okrągłej klatce ptak dostaje kręćka. Te tezy już dawno odeszły do lamusa. Tyle,że okrągłej odpowiednio dużej dla żako klatki nie postawisz na komodzie. Ja posiadam dla swojej papugi klatkę Ferplast ustawianą na wózku na kółkach. Można ją zdjąć i ustawić na komodzie.
Jeśli chodzi o zniszczenia to jakoś odpukać przez 12 lat nie zaobserwowałam jakichś znaczących zniszczeń. Raz miałam poszatkowane firany ( ponieważ zbyt blisko okna ustawiłam drzewko ( plac zabaw).Generalnie moja papuga niszczy swoje zabawki, konary itp. Klawiaturę też zdarzało mi się wymieniać, powyciągała klawisze i je poszatkowała. Taka natura papugi.
Pozdrawiam gabi
do góry Zobacz gabiryna's Profil Szukaj innych postow napisanych przez gabiryna

AL56

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 19:01 | Cytuj AL56

gabiryna ale to wcale nie kłótnia tylko dyskusja i przewdstawienie swojego punktu widzenia. Po to jest forum aby wymieniać się poglądami

Wojtek P.

Wyslano: 03 pazdziernika 2009 o godzinie 19:06 | Cytuj Wojtek P.

Gabi , żadnej kłótni nie ma i nie było.

Temat klatki doskonale znasz , jest to przymus dla Papug i dla nas . Oby tych przymusów było jak najmniej . Oby One czuły się przynajmniej jak My . Gabi pozdrawiam.

strona z 3 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach