ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
HODOWLA
 Papugi Forum Dyskusyjne : HODOWLA
Tytul Temat: Rozmnażanie nimf (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Pearl

Aktualnie: Offline
Wyslano: 26 czerwca 2007 o godzinie 14:49 |  

Witam,

Dwa miesiące temu dokupiłam mojej samiczce samca bo stasznie kwiliła.Na poczatku troche sie gryzły ale teraz chyba stworzyły pare.tzn samiec dosiada samice i trwa to nie raz 3 do 5 minut ale maja momenty ze tula sie do siebie a za chwile walcza na dzioby.Czasami spokojnie siedza i spia na tej samej żerdzi a czasami walcza o jedna.Nie wiem co o tym myślec czy one faktycznie stworzyły pare i czy beda jajka.Budki lęgowej nie zakładam jej.Napiszcie co o tym myslicie???

waldi

Wyslano: 27 czerwca 2007 o godzinie 08:32 |  

To że czasami się klucą to narmalne i zdaża się wszystkim nawet najleprzym parą.
Czy bądą jajka to się okaże bo kopulacja nie zawsze musi oznaczać znoszenie jaj. Ale są nato spore szanse. Żeby samiczka mogła znosić jajka musi być zdrowa i śilna czyli musi mieć bogatą djete.
Oczywiście musi być w odpowiednim wieku. U zdrowych silnych samiczek jajko najczęściej pojawia się 10 dni od pierwszej kopulacji. Ale zdażają się odstępstwa.

Pozdrawiam

Pearl

Wyslano: 27 czerwca 2007 o godzinie 12:07 |  

Ja zadnej specjlanej diety nie podaje jej tzn je to co zawsze czy ziarno i warzywa i owoce.Jak zniesie jakies jajko co mam zrobic zabrac jej??Wogóle zniesie jako to zostawi je na dnie klatki jakie są objawy wzachowaniu jak bedzie miała taki zamiar troche zaczynam sie bac...Moszesz mi doradzć?

pozdrawiam

waldi

Wyslano: 27 czerwca 2007 o godzinie 12:49 |  

Trudno opisać objawy przed zniesieniem jajka. Są bardzo nieznaczne i trzeba być doświadczonym hodowcą żeby je rozpoznać.

Nimfy znoszą jajko co dwa dni jak niema budki to na podłodze klatki lub w jakimś miejscu (np szufladzie) które budke przypomina. Oczywiście jeśli są wypuszczone.
Jak samiczka będzie  chciała wysiadywać a poznasz to bo będzie siedziała na dnie klatki najczęściej w rogu naposzona a na twój widok będzie jeszcze mocniej się puszyć rozkładać skrzydła i cie straszyć, (często przy tym buja się na boki), postaraj się kupiś lub zrób z białej modeliny sztuczne jajka i delikatnie zamień je z tymi prawdziwymi.
Ptaki mogą sobie wtedy wysiadywać a za jakiś czas same zrezygnują.

Jeśli jajko pojawi się na podłodze a samiczka nie będzie zdradzaś zainteresowania nim poprostu je zabież.

Pozdrawiam

monika24

Wyslano: 15 kwietnia 2009 o godzinie 20:17 |  

witam mam ten am problem z tym ze moja samiczka jest samotna i znioła jajko kilka dni temu teraz znowu siedzi na dnie klatki wywraca podłoze i ie buja na boki martwie sie o nia ile jeszcze tych jaj bedzie znosic...
do góry Zobacz monika24's Profil Szukaj innych postow napisanych przez monika24

rudy102

Wyslano: 16 kwietnia 2009 o godzinie 17:50 |  

zna ktoś może zaufane źródło aby dokupić nimfę samca??? proszę o odp.
do góry Zobacz rudy102's Profil Szukaj innych postow napisanych przez rudy102

wercika

Wyslano: 17 listopada 2009 o godzinie 21:27 |  

Moja papurzka zniosiła jajka nawet bez samczyka... wczoraj jej bokupiłam chłopczyka. Czasami sie dziobią ale sie przyzwyczajaja...       wracając do jajek to widac na bzuszku papuzki i najczęsciej pod wieczur albo w nocy składa jajke 1 2 dni pzerwy i tak asz zniesie 5-7 jajek a zaczyna je wysiadywac jak zniesie 2-3jakeczka wysiadują na zmiane raz samiec raz samica samica zazwyczaj w nocy a samiec w dzien...
do góry Zobacz wercika's Profil Szukaj innych postow napisanych przez wercika

edka

Wyslano: 17 listopada 2009 o godzinie 21:39 |  

wercika jakie są rozmiary twojej klatki?

borzecki

Wyslano: 17 listopada 2009 o godzinie 21:56 |  

Nie ma co się cieszyć. Papużka po zapewne chronicznym znoszeniu jaj jest bardzo wyczerpana i znoszenie dodatkowych coraz gorzej wpływa na jej zdrowie. Dlatego trzeba uniemożliwić składanie następnych zatykając wszystkie szczeliny i przenosząc klatkę co jakiś czas co wzbudzi w papudze lekki niepokój i ograniczy składanie jaj. Przypominam także o jak najlepszym odżywianiu, bo to szybko przywróci formę.

PS: Jeżeli papugi nie są zgraną parą to nie można ich dopuszczać do lęgów.
do góry Zobacz borzecki's Profil Szukaj innych postow napisanych przez borzecki

wercika

Wyslano: 18 listopada 2009 o godzinie 19:22 |  

Moja papuzka nie jest wyczerpana regeneruje sły szybko i jak je wysiaduje to duzo odpoczywa a klatka test 44-długa 74- wysoka 33-szeroka a przenoszenie papugi z miejsca na miejsce nie jest najleprzym sposobem papugi sie bardzo stresują  a najwięcej siły mają na wiosne i własnie wtedy są lęgi (ja nie mam budki lęgowej a znosi jajka na podłozu klatki)...jak coś to pytajcie postaram sie odpowiedziec

Hebi

Wyslano: 18 listopada 2009 o godzinie 19:51 |  

Mamy prawdopodobną odpowiedź, dlaczego Twoja papuga tak znosi jajka. Klatka jest tak maleńka, że samica traktuje ją jak budkę lęgową. Mam nadzieję, że nigdy nie zamykasz tej klatki. Ale i tak powinnaś kupić większą, po pierwsze dlatego, że, jak powiedziałam, taka mała klatka bywa traktowana przez papugi jak budka, a po dtugie dlatego, że zdarzają się sytuacje, w których papugi trzeba zamknąć. A w tej klateczce w żadnym wypadku nie można.

Tu nie chodzi o wyczerpanie w sensie zmęczenia. Napisz, jak żywisz papugi. Ale wymień wszystko. Tzn. nie pisz "owoce i warzywa", tylko wymień, jakie owoce i warzywa dajesz (wszystkie), jak często, czy papugi je jedzą itd.

borzecki

Wyslano: 18 listopada 2009 o godzinie 20:02 |  

wercika napisal(a):
Moja papuzka nie jest wyczerpana regeneruje sły szybko(..)

A skąd wiesz, że szybko regeneruje siły?

Wyczerpania związanego z lęgami nie widzi się na pierwszy rzut oka. Ptak może zachowywać się i wyglądać normalnie, a niej samej mogą doskwierać poważne niedobory żywieniowe. Nieodpowiedzialne lęgi mogą wywoływać poważne problemy zdrowotne zarówno u rodziców, jak i u piskląt.

Twoja "klatka" to klitka. Ma 44 cm, a długość najmniejszych papug to 15 cm wzwyż (falista), a to oznacza, że przy obracaniu się za każdym razem będą zaczepiać o ściany, lub o samych siebie, co jest wysoce niepożądane. Szerokość natomiast nie pozwala (lub ledwo) na rozłożenie skrzydeł. Papugi muszę mieć chociaż minimalny komfort życia. Więcej dowiedz się na tej stronie.

Rozmnażanie papug to nie zabawa. Trzeba brać odpowiedzialność za powołane życie co wiąże się z obowiązkami przed i po lęgach. Tylko od ciebie zależy czy papugi wyklują się zdrowe, czy może z wadami genetycznymi, słabym zdrowiem lub nawet umrą od razu po wykluciu. Nie muszę chyba wspominać, że rozmnarzanie papug w takiej klatce i to jeszcze bez budki jest totalnym nieporozumieniem.

Jak karmisz papugi?
W jakim są wieku i jaki to w ogóle gatunek?
do góry Zobacz borzecki's Profil Szukaj innych postow napisanych przez borzecki

exoticdr

lekarz weterynarii

Wyslano: 19 listopada 2009 o godzinie 18:16 |  

całkowicie popieram Borzeckiego!!

znoszenie jaj przez papugi, bez samca,( naczęsciej nimfy) to bardzo czesta sprawa, powodowane jest to zaburzeniami hormonalnymi(oczywiscie mozna to leczyc). jesli ptak jest zywiony ziarnami i warzywami, to taka dieta absolutnie nie jest wystarczająca by zaspokoic potrzeby organizmu papuziego, a na pewno nie wtedy gdy znosi jaja!!tylko dobry granulat uratuje sprawe, ale nie zapobiegnie zaburzeniom hormonalnym. moze nie teraz, moze za pare lat lub miesiecy- ale wczesniej czy pozniej pojawi sie problem zdrowotny.

jezeli chcesz rozmnażac to musisz to robic z glowa i odpowiedzialnie!!!

Gabinet
Weterynaryjny "Parotka"
Leczymy ptaki, gady, króliki, gryzonie i fretki
ul.Rydygiera 25
(12)346-37-76
do góry Zobacz exoticdr's Profil Szukaj innych postow napisanych przez exoticdr Odwiedz exoticdr's strona domowa

wercika

Wyslano: 19 listopada 2009 o godzinie 18:53 |  

Wiem ze moja klatka nie jest za duza ale papugi wypuszczam codzennie jak tylko mają ochote sama niewiem czy to dobze ze znosi takie jajka dlatego zdecydowałam sie na samca... jusz na wiosne będą miały wolierę na polu. Karmie je mieszanką ziaren skropionymi specjalnymi witaminami...(albo dodaje witaminy do wody )  codzennie dostają owoce (jabłka, banany, gruszki...)warzywa nie chętnie jedzą ale terz mają świerze (brokóły, marchewki) i zastanawiam sie czy mogą jeść gotowany ryż dałam na sprubowanie i posmakowało ale nie wiem czy w większej ilosci nie zaszkodzi... A jak moge jej pomuc zeby tak  nie znosiła jajek przed lęgami? Proszę napiszcie...

strona z 5 Nastepna >>
  Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach