ARTYKULY O PAPUGACH
jak zywic, jak oswajac, jak zrozumiec, jak rozpoznac choroby, jak leczyc i wiele innych.

PIERWSZA POMOC W NAGLYCH WYPADKACH

Nowe posty  Wyswietl liste uzytkowników Forum  Przeszukaj Forum  Pomoc - jak uzywac Forum
  Wejdz na chat  Idz do Galerii Zdjec  Rejestracja  Zaloguj sie
HODOWLA
 Papugi Forum Dyskusyjne : HODOWLA
Tytul Temat: Papuga górska. (Temat zablokowany Temat zablokowany) Twoja odpowiedzNowy temat
Autor
Wiadomosc << Poprzedni temat | Nastepny temat >>
Barbaranest

Aktualnie: Offline
Wyslano: 16 wrzesnia 2006 o godzinie 15:41 |  

Wybrałam się dzisiaj do Tarnowa na giełdę ptaków po rozellę.Wróciłam do domu z papugą górską.....Jasiek jest taki piękny..że nie mogłam się mu oprzeć.Dziwi mnie tylko to..że jak dotąd  nie wydobył z siebie głosu.Czy to jego milczenie jest naturalne?Przeciez papugi są hałaśliwe..I jeszcze jedno pytanie....Czy muszę rejestrować papugę górską?

luska

Wyslano: 16 wrzesnia 2006 o godzinie 15:55 |  

Musisz rejesrtować papugę górską, przy zakupie powinnaś otrzymać świadectwo urodzenia papugi w niewoli, od hodowcy.

Papugi górskie zaliczane są do cichszych papug, a to, że jeszcze się nie odezwała znaczy, że jest wystraszona nową sytuacją, nowym otoczeniem. Przyzwyczajanie sie do nowego domu zajmie do 2 tyg, to pewnie ptak z woliery, więc zycie w klatce jest dla niego nowością. Bergi są wspaniałymi lotnikami, będziesz musiała za jakiś czas zacząć ją wypuszczać codziennie z klatki, ponieważ na pewno jest przyzwyczajona do latania. Bergi hoduje Gabi, odezwij się do niej i porozmawiaj z nią, na pewno Ci pomoże i udzili rad :)

do góry Zobacz luska's Profil Szukaj innych postow napisanych przez luska

Barbaranest

Wyslano: 17 wrzesnia 2006 o godzinie 12:12 |  

Dziękuję Ci za rady. Skontaktowałam się już z hodowcą..Niedługo prześle mi jej świadectwo urodzenia.I oczywiście udam się z nim do starostwa.

Jimmy już się odezwał..Smiesznie..bo przypomina to szczekanie młodego psiaka..Obok w klatce jest nasz emeryt zeberek.Obaj  chcą się koniecznie spotkać.Siadają na sąsiadujących drążkach i coś  tam do siebie gaworzą.Za jakiś czas pozwolę im być w jednej klatce..ale czy Jimmy nie zadepcze maleńkiego Franka?

Jak znaleźć Gabi?

gabi
+ moderator +

Wyslano: 17 wrzesnia 2006 o godzinie 12:56 |  

Barbaranest napisal(a):
Jak znaleźć Gabi?

Jestem do dyspozycji

Barbaranest napisal(a):

Jimmy już się odezwał..Smiesznie..bo przypomina to szczekanie młodego psiaka..

Mnie zawsze kojarzy się z gruchaniem gołębi i poszczekiwaniem psów właśnie. Bergi są niezwykle cichymi ptakami zwłaszcza w porównaniu z resztą mojego ptactwa. Głos melodyjny - jak pewnie zauważyłaś. Odzywają się rzadko. U Ciebie dodtakowo samotna papuga - więc podejrzewam, że będzie niemal milcząca.

Barbaranest napisal(a):
Obok w klatce jest nasz emeryt zeberek.Obaj  chcą się koniecznie spotkać.Siadają na sąsiadujących drążkach i coś  tam do siebie gaworzą.Za jakiś czas pozwolę im być w jednej klatce..ale czy Jimmy nie zadepcze maleńkiego Franka?

Bardzo, ale to bardzo uważaj przy łączeniu tych ptaków. Bergi są wprawdzie łagodne, spokojne i raczej niebojaźliwe - stosunkowo prosto o ich akceptację, myślę, że nie będzie problemów z oswojeniem (moje wolierowe, nieoswajane nie wykazują lęku). Miałam jednak sytuację podobną nieco do Twojej - latająca luzem falistka przemawiała z bergami przez kraty woliery. I naprawdę wygladało to słodko. Pewnego dnia falistce udało się (przy karmieniu) wlecieć do woliery. Została bardzo brutalnie potraktowana przez bergi, zwłaszcza przez młodego, który wcześniej wykazywał duże zainteresowanie papużką.

Przyjaź przez kraty wykazują takze w stosunku do aleksandrett - nie wiem jak reagowałyby, gdyby trafiły do tej samej woliery.

W każdym razie bałabym się o życie zeberki.

Jeśli masz jakieś pytania o bergi, zadawaj je tutaj. W miarę możliwości postaram się pomóc.

Pozdrawiam,
Gabi

Barbaranest

Wyslano: 19 wrzesnia 2006 o godzinie 11:42 |  

Gabi ..dziękuję za rady.

Mam kilka pytań do Ciebie.Otóż...niepokoi mnie jasny kolor dzioba mojego nowego pupila..To .że taki spokojny..odzywa sie zaledwie kilka razy na dzień.I jeszcze jedno.Byłam przekonana,że kupuję kilkumiesięcznego ptaka...Dopiero telefonicznie hodowca poinformował mnie że góski ma 2 lata.W miłości do niego niby mi to nie przeszkadza..ale czy on tak łatwo jak młody ptak przywiąże się do nas?Pokocha..? Zaufa?

I  jeszcze jedno.Czy podobnie jak nimfa nauczy się gwizdać?

Pozdrawiam.Barbara

dred

Wyslano: 19 wrzesnia 2006 o godzinie 12:22 |  

Jasno czerwony wpadjacy w rózowy taki maja kolor dzioby tych ptaków, wiek 2 lata to wiek juz dorosłegoptaszka juz powinien sie wybarwic cłkiem, czy ten wiek przeszkadza w osowojenieu raczej nie to wszytko zalezy jak bedziecie podchodzic do niego, czy nauczya sie gwizdac jak nim fa raczej nie ksieżniczki słoneczne w swoim reprturze głosowym nie maja gwizdów a jak sa to sporadycznie mrucza sobie cos pod dziobem lub wydaja skrzeczenia.POZDR.

Przykro nam, ale nie mozesz odpowiedziec na ten post.
Ten temat jest zamkniety.

Twoja odpowiedzNowy temat
Wersja do wydrukowania Wersja do wydrukowania

Nie mozesz rozpoczynac nowe tematy
Nie mozesz odpowiadac w rozpoczetych juz tematach
Nie mozesz kasowac swoich postow
Nie mozesz edytowac swoje posty
Nie mozesz zakladac sondy
Nie mozesz glosowac w sondach