Wszystko kiedyś się kończy...

20 czerwca, po 14 latach, zakończyło działalność Forum Dyskusyjne Papugi.

 

Założyłam Forum ponad 14 lat temu, w aktualnym formacie Forum istniało od marca 2002 roku. Wcześniej istniało jako niewielkie forum o nimfach przy serwisie Cockatiel czyli Nimfa. Było to pierwsze forum dyskusyjne o papugach, które powstało w języku polskim. Po zlikwidowaniu tego forum przez jakiś czas działa mailowa grupa dyskusyjna. Potem przyszedł czas na forum o wszystkich papugach, na początku jeszcze w innej szacie graficznej, ale potem, bardzo szybko, Forum zyskało obecny wygląd.

forum

Nigdy nie przypuszczałam, że Forum stanie się największym i najaktywniejszym forum dyskusyjnym o papugach w Polsce. Ale tak się stało. I tak było przez te wszystkie lata. Zawsze ważne dla mnie było utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego Forum. Bardzo się cieszę, że udało się to. Przez te kilkanaście lat Forum mogło być kopalnią wiedzy dla tysięcy właścicieli papug. Sama z Forum wiele się nauczyłam.

Ostatnia statystyka Forum:
forum

Dzisiaj jednak formuła forum dyskusyjnego odchodzi w zapomnienie. Rozwijają sie inne formy komunikacji. Według mnie gorsze, ale taka jest rzeczywistość i ja jej nie zmienię. Fora zaczęły podupadać. Forum Dyskusyjne Papugi od zawsze kosztowało sporo i było opłacane przez Użytkowników. Doszłam więc do wniosku, że nie ma sensu dalsze opłacanie Forum w dzisiejszej rzeczywistości. Nie jest to jednak tylko kwestia pieniędzy. Ale inne powody są prywatne i nie będę o nich pisać publicznie.

Bardzo dziękuję wszystkim Moderatorom i Administratorom, którzy pomagali mi prowadzić Forum, a w ostatnich paru latach prowadzili je samodzielnie.

Bardzo dziękuję wszystkim Użytkownikom, którzy na Forum dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez te lata składali się na utrzymanie Forum. Szczególne podziękowania kieruję do osoby, która przez ostatnie parę lat samodzielnie utrzymywała Forum.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób uraziłam, które poczuły się obrażone moimi słowami i moim postępowaniem - przepraszam.

 

 

To bardzo smutny dla mnie moment. Poświęciłam Forum 14 lat swojego życia. Włożyłam w nie zarówno cząstkę swojego życia, jak i serca. Teraz serce boli...

Nie zawsze Forum było dla mnie źródłem radości. Zazdrość i zawiść ludzka spowodowała, że niejednokrotnie byłam celem ataków, czasem bardzo niewybrednych. Nadal jestem, choć teraz głównie w formie plotek przekazywanych sobie na priva. To też bolało, i nadal boli. Zawsze jednak byłam z Forum dumna. Bo nie można nie być dumnym z takiego dzieła.

Forum zmieniło moje życie. Gdyby nie Forum, moje życie byłoby zupełnie inne. Na Forum też poznałam wielu fajnych ludzi, z niektórymi połączyły mnie więzy przyjaźni, wiele znajomości utrzymuję do dzisiaj.
Gdyby nie Forum, nie....

 

W Internecie pozostaje Papuzie Centrum Informacyjne. Będą tam na pewno dodawane artykuły. Jeśli ktoś chciałby się ze mną skontaktować, to można to zrobić pod adresem yoanka@poczta.onet.pl Osoby mające konto na facebooku zachęcam do polubienia i zasubskrybowania strony PCI na fb. Na fb jestem pod swoim imieniem i nazwiskiem, i tak też można się ze mną kontaktować. Jestem też obecna na fb grupie dyskusyjnej: papugi nimfy oraz nowopowstałej grupie: Papugi i ich zdrowie. Na obie grupy zapraszam. Na razie jeszcze jestem też na dwóch forach dyskusyjnych (woliera, kanarki.eu).

Wszystkie osoby, które chciałyby nadal uczestniczyć w platformie typu forum dyskusyjne, zapraszam na forum Woliery. Jest tam dział o papugach.
http://www.forum.woliera.com/

Na razie jeszcze zostaje Album.

Dla osób, które mają konta na fb i chciałyby być w kontakcie z innymi użytkownikami Forum, a nie znają nazwisk, stworzyłam grupę na fb Forum Dyskusyjne Papugi. Będziecie tam mogli wymieniać się adresami, kontaktami itd.

Żegnajcie... albo do zobaczenia gdzie indziej...

Przepraszam...