Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          O mnie     │   Istnieje od 2000 roku


    Drapieżnik i jego ofiara. Jami GalindoUWAGA
Skopiowanie poniższego tekstu lub zdjęć i umieszczenie gdziekolwiek w Internecie (na swoich stronach, na forach, facebooku, blogach, Chomiku itd.), w całości lub we fragmentach, jest złamaniem prawa.
więcej na ten temat

 

W moich dzisiejszych myślach są dwa słowa ... ofiara i drapieżnik.

OFIARA rzeczownik: zdobycz 1. zwierzę, na które ktoś poluje i zabija dla pożywienia. DRAPIEŻNIK rzeczownik: drapieżnik; w liczbie mnogiej: drapieżniki 1. zwierzę, które naturalnie poluje na inne zwierzęta.

Zastanówmy się nad tym przez chwilę. Gdybyś miał w domu oswojonego lwa, czy sprawiłbyś sobie jagnię jako drugie zwierzątko domowe? NIE? Dlaczego nie? Bo wiesz, że lew zje jagnię? Tak!

Powiedz mi, czy jeśli masz w domu węża, pobiegniesz kupić kawię (dawna nazwa: świnka morska) lub myszkę jako kolejne zwierzę domowe? NIE? Dlaczego nie? Ponieważ gryzoń jest naturalną ofiarą węża? TAK!

To teraz powiedz mi, czy jeśli masz kota lub psa, czy dokupisz do nich ptaka? STOP !! Już słyszę wyjaśnienia. "Panna Kitty nigdy by tego nie zrobiła, albo mój Azorek jest tak dobrze wyszkolony!" Nie ma jednak różnicy.

Drapieżnik i ofiara ZAWSZE są drapieżnikiem i ofiarą! Żadne szkolenia ani zaufanie nigdy nie zmienią faktu, że ptak jest ofiarą i łupem dla innych zwierząt. Nawet jeśli coś wydaje się nie do pomyślenia, to zawsze istnieje szansa, że się wydarzy.

Pies będzie wymachiwał ptakiem, aby zabić posiłek. Łamał kości i szarpał mięso, aby zabić posiłek. Ślina kotów i bakterie pod pazurami zabijają bardzo szybko, najprawdopodobniej zanim lekarz zdąży cokolwiek zrobić. A wszystko to w czasie kiedy tak ufasz Pannie Kitty czy Azorkowi.

dr
Źródło zdjęcia: Australia Invest In Treez And Beez

Nie popełnij błędu, papugi zawsze przegrywają w takich sytuacjach. Proszę nie mieszaj gatunków.

Taka jest kolej rzeczy, ofiara staje się łupem, ponieważ jedzą ją inne zwierzęta. To, że mały Azorek jest najsłodszym pieskiem, jakiego kiedykolwiek widziałeś, nie oznacza, że jego naturalnym instynktem nie jest polowanie i zjadanie zdobyczy.

Nie mogę tego jeszcze mocniej wyrazić. To nie jest tylko opinia, to naturalny porządek rzeczy. Chciałabym żeby to było jasne, to apel o bezpieczeństwo twojej papugi. Nie trzymaj ich razem, nie pozwalaj na kontakty.

dr
Źródło zdjęcia: Australia Invest In Treez And Beez

O wiele za często pojawiają się na naszym forum dramatyczne posty zrozpaczonych właścicieli ptaków: "Pomóżcie mój [pies lub kot] zaatakował mojego ptaka". W tym momencie zwykle jest już za późno. Jeśli chcesz pomóc swojej papudze, ZAPOBIEGANIE jest w 100% skuteczne. Nie trzymaj ich razem.


Artykuł pochodzi z serwisu parrotproblemsolving101.com i został przetłumaczony i zamieszczony za zgodą autorki.    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2000-2020 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!