Papuzie Centrum Informacyjne


    Strona główna          Forum         Album zdjęć          Czat     │   Istnieje od 2000 roku


    Wielojęzyczny konwerter nazw papugKonwerter pozwala znaleźć nazwę papugi w tłumaczeniu z różnych języków (już kilkanaście języków). Jako wynik podawane są nazwy we wszystkich językach. Na razie nie we wszystkich językach są nazwy wszystkich papug (w "egzotycznych" językach są nazwy papug występujących w krajach, w których używa się tych języków).

Nazwa:
W języku:
 

INSTRUKCJA

Konwerter nazw polskich i tłumacz z różnych języków jest naszym oryginalnym pomysłem, który został niestety skopiowany na innej stronie, ale tylko u nas jest tak rozbudowany i zawiera blisko 3000 nazw w kilkunastu językach (+ ponad 1000 polskich i łacińskich).

Jak korzystać z tłumacza?

Można wpisać całą nazwę papugi i zaznaczyć język. Jednak istnieje wtedy prawdopodobieństwo innego wpisania nazwy niż nazwa w bazie danych. Np. w niektórych językach (głównie angielskim) stosuje się "-" pomiędzy poszczególnymi wyrazami w nazwie, wpisanie dwóch wyrazów bez "-" spowoduje, że tłumacz nie znajdzie tej nazwy.

Przykład:

Nazwa łacińska: Pyrrhura frontalis
Nazwa polska: rudosterka kasztanowobrzucha
Język angielski: Maroon-bellied Parakeet
Język niemiecki: Braunohrsittich
Język polski (trad.): rudosterka brązowoucha

Jeśli wpiszemy więc maroon billied parakeet to tłumacz nie znajdzie tej nazwy. W tego typu przypadkach najlepiej wpisać tylko maroon - wtedy dostaniemy listę nazw w jęz. angielskim zawierających ten fragment i wybierzemy tą właściwą. Należy pamiętać, że lista zawiera jednorazowo tylko 10 wyników - nie można więc wpisywać słów najbardziej popularnych. Konwerter nie rozróżnia małych i dużych liter - nie ma więc znaczenia jakimi literami będzie napisane zapytanie i jakie litery są w nazwach w bazie danych.

Jeśli nie znajdziecie jakiejś nazwy lub będziecie mieć jakiekolwiek problemy z funkcjonowaniem tłumacza to napiszcie.
    Serwis polecany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Papug
    Czyż papugi nie są wspaniałe?


  zdjecie


    Polecamy


J. Karocka "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco"    Prawa autorskie          Odpowiedzialność         O mnie          Kontakt                    design:    www.webtemplatemall.com   
Copyright 2006 Joanna Karocka

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!